تعمیر پرینتر اپسون

تعمیر پرینتر اپسون یکی از خدمات واحد تعمیرات پرینتر است. برند اپسون یکی از برند های مطرح در تولید ماشین های اداری و دفتری است. در نمایندگی اپسون، تعمیر پرینتر اپسون به صورت جداگانه و در واحدی مستقل و مجهز انجام می شود. سرویس ها و خدمات تعمیراتی این واحد تخصصی تامین کننده نیاز های کاربران در سطوح مختلف است.

از جمله خدمات این واحد تعمیراتی می توانیم به نصب و راه اندازی پرینتر اپسون، تعویض قطعات مستهلک پرینتر اپسون، تنظیمات و نصب درایور و ماژول‌های جانبی پرینتر اپسون، تهیه بهترین مواد مصرفی پرینتر اپسون، تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات پرینتر اپسون، تعمیر کاغذکش پرینتر اپسون، تعمیر درام پرینتر اپسون، تعمیر فیوزینگ پرینتر اپسون، تعمیر مین برد پرینتر اپسون و …  اشاره کنیم. در ادامه هر کدام را به اختصار شرح خواهیم داد.

 

تعمیر پرینتر اپسون در محل

کاربرانی که به هر دلیل نمی توانند به تعمیرگاه مراجعه کنند و خدمات دریافت کنند، این فرصت را برای آنها فراهم کرده ایم که از سرویس ویژه تعمیر پرینتر اپسون در محل استفاده کنند. در این سرویس کاربر نیاز به مراجعه به تعمیرگاه ندارد. پس از انجام هماهنگی های لازم و اطلاع از آدرس دقیق، تعمیرکار به محل مورد نظر اعزام می شود و هر آنچه را که لازم باشد، انجام می دهد. البته برای استفاده از این سرویس باید چک کنید که آدرس شما در محدوده ارائه این سرویس گنجاده شده یا اینکه خارج از محدوده تعمیر در محل است.

این بررسی ها توسط کارشناس مربوطه انجام می شود. حُسن استفاده از این سرویس این است که دیگر کاربر نگران جابه جایی و حمل و نقل دشوار دستگاه خود نیست. می تواند بر روند تعمیر نظارت داشته باشد و می تواند هرگونه سوال و ابهامی که در مورد استفاده از دستگاهش دارد، از تعمیرکار بپرسد. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون تعمیر پرینتر اپسون در محل با واحد کال سنتر ما تماس بگیرید.

تعمیر پرینتر اپسون 

تعمیر مین برد پرینتر اپسون

تعمیر مین برد پرینتر اپسون یک نمونه از خدمات واحد تعمیرات پرینتر در محل است. تعمیر مین برد پرینتر بسیار مهم است، زیرا این قطعه سایر قطعات را به یکدیگر وصل می کند و در نهایت پردازش اطلاعات را انجام می دهد. مین برد پس از صدور فرمان چاپ تصمیم می گیرد که دستور صادر شده چگونه اجرا شود و نحوه خروج اطلاعات چگونه باشد.

برای تعمیر مین برد پرینتر اپسون باید از روش تست محتوایی و پایه ای اختلالات جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و نرم افزارهای عیب یابی تخصصی استفاده شود.

 

علل خرابی مین برد پرینتر اپسون

سوختگی مین برد در اثر نوسانات جریان برق

نوسانات برق؛ این عامل مهمترین و اصلی ترین دلیل خرابی مین برد هر پرینتری است. با توجه به اینکه جریان برق همواره در نوسان است و بالا و پایین می شود، باید با استفاده از محافظ های مطمئن، این جریان را کنترل کنید تا بار اضافی و فشار ناگهانی به دستگاه وارد نشود. این مورد همیشه جزء اولین دلایل خرابی مین برد یک پرینتر از جمله پرینتر اپسون مطرح است.

 

خرابی درگاه های خروجی و ورودی

طبیعی است که بعد از مدت ها استفاده از پرینتر، درگاه های خروجی و ورودی آن مستهلک و فرسوده شوند تا جایی که دیگر ارتباطی برقرار نکنند. این مشکل معمولا خیلی شدید و عمیق نیست و خیلی راحت با تعویض این درگاه ها حل می شود. البته برای تعویض این درگاه ها حتما از یک نمایندگی معتبر تعمیر پرینتر اپسون کمک بگیرید تا یک نمونه مناسب و اصل را جایگزین کنند.

 

خرابی در اثر نوسانات شدید ولتاژی

نوسانات شدید ولتاژی در حقیقت همان بالا و پایین شدن فشار برق است. با توجه به اینکه معمولا در ساختمان ها، جریان برق از مبدا (تابلو برق) کنترل نمی شود و محافظی در آن قسمت کار گذاشته نمی شود، لازم و ضروری است که کاربران از یک محافظ سالم و با کیفیت در پریز برقی که می خواهند پرینتر را به آن وصل کنند، استفاده کنند. در این صورت با کوچکترین تغییر در نوسانات ولتاژ و برق، محافظ، جریان برق را قطع می کند و تا زمانی که مطمئن نشود جریان موجود برای دستگاه امن و ایمن است، آن را وصل نخواهد کرد.

تعمیر پرینتر اپسون

تعمیر کاغذکش پرینتر اپسون

این سرویس تعمیراتی نیز یکی دیگر از خدمات واحد تعمیر پرینتر اپسون است. کاغذکش از قطعات سخت افزاری پرینتر است. خرابی این قطعه منجر به عدم عملکرد دستگاه می شود. کاغذکش کاغذ را به داخل می کشد، پردازش هایی روی آن انجام می دهد و از دستگاه خارج می کند؛ سه نوع کاغذ کش در انواع پرینتر ها وجود دارد؛ کاغذ کش ورودی، کاغذ کش داخلی و کاغذ کش خروجی. برای تعمیر کاغذکش پرینتر اپسون باید هر سه کاغذکش به خوبی بررسی شوند.

 

علائم خرابی کاغذکش پرینتر اپسون

همه آنچه که به صورت تیتروار به عنوان نشانه های خرابی کاغذکش در ادامه مطرح کرده ایم، در نتیجه گیر کردن یک قطعه کاغذ در پرینتر ایجاد می شود. به عنوان یک کاربر حتما به نحوه کار دستگاه خود توجه داشته باشید؛ سرعت دستگاه و صدای دستگاه دو نشانه مهمی هستند که به راحتی می توانند از وجود یا عدم وجود اختلالی در دستگاه خبر دهند. با گیر کردن کاغذ در هر یک از بخش های کاغذکش پرینتر اپسون، نه تنها سرعت دستگاه کند می شود، بلکه صدای عملکردی دستگاه نیز تغییر می کند؛ لذا به این موارد همیشه دقت و توجه داشته باشید.

 

چروک شدن و کرکره ای شدن کاغذ در هنگام ورود

پاره شدن کاغذ در پرینتر

سرعت کم در هنگام حرکت کاغذ در فیدر کاغذکش

صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ

گیر کردن کاغذ در ورودی کاغذکش

گیر کردن کاغذ در هنگام خروج از پرینتر

گیر کردن کاغذ در فیدر کاغذکش

تعمیر فیوزینگ پرینتر اپسون

تعمیر فیوزینگ پرینتر اپسون نیز توسط واحد تعمیر پرینتر اپسون انجام می شود. باید بدانید که فیوزینگ به عنوان یکی از اجزای داخلی پرینتر، قطعه ای است که اصولا و اساسا قابلیت تعمیر ندارد و پس از محرز شدن خرابی آن باید تعویض شود. هرگونه اشتباه در فرایند تعویض فیوزینگ پرینتر اپسون ، سایر قطعات را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

دلایل خرابی فیوزینگ پرینتر اپسون

نوسانات جریان برق

برق و شدت و حدّت آن همیشه برای همه دستگاه های برقی عامل خرابی های سنگینی بوده و هست. همان طور که در قسمت قبلی توضیح دادیم، نوسانات برق می تواند خرابی های زیادی را در یک دستگاه برقی ایجاد کند. در مورد پرینتر نیز فیوزینگ یکی دیگر از بخش هایی است که در اثر نوسانات ولتاژی تحت تاثیر قرار می گیرد. بهترین کار استفاده از یک محافظ با کیفیت است.

 

آلوده شدن قطعات

آلوده شدن و کثیف شدن قطعات نیز می تواند فیوزینگ را خراب کند. تمیزی قطعات در کیفیت کاری پرینتر تاثیر مستقیم دارد. لذا همیشه به تمیزی دستگاه خود دقت کنید. البته همیشه منظور از آلودگی ،این آلودگی های فیزیکی نیست. گاهی ویروس های نرم افزاری در پرینتر اپسون خرابی هایی به بار می آورند که تنها یک تعمیرکار متخصص می تواند آنها را رفع کند.

 

نشت مایعات

توجه کنید که نشت مایعات همیشه و همواره در همه دستگاه های الکترونیکی، مشکل ساز است. آب رسانای قوی است و در صورت نفوذ به دستگاه های برقی، می تواند آسیب های شدیدی به دستگاه وارد کند. فیوزینگ یکی از بخش های پرینتر است که پس از نفوذ آب و مایعات خرابی ها و آسیب های شدید را تجربه خواهد کرد. لذا توصیه می کنیم که حدالامکان از نفوذ آب جلوگیری کنید، اگر به هر جهت این اتفاق افتاد، به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید و سریعا با نمایندگی تعمیر پرینتر اپسون تماس بگیرید تا تعمیرکاران متخصص اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نحوه تعویض فیوزینگ پرینتر اپسون

قاب سمت چپ، راست، پشت و قاب جلو پرینتر را باز کنید. دو عدد پیچ را از صفحه راست فیوزینگ پرینتر باز کنید. پیچ سوم را از وسط چرخ دنده بزرگ روی صفحه راست فیوزینگ پرینتر باز کنید. می توانید از میان سوراخ های چرخ دنده 69T به پیچ سوم دسترسی داشته باشید. اگر چرخ دنده 69T احتیاج به تنظیم دارد، لازم است اول چرخ دنده سر غلتک فشار را باز کنید.

 

برای باز کردن چرخ دنده سر غلتکِ فشار باید خار را به سمت عقب فشار دهید. اکنون قاب را باز کنید و 3 عدد پیچ را از صفحه راست فیوزینگ پرینتر  باز کنید. کابل کانکتور فیوزینگ پرینتر را با فشار دادن و آزاد کردن خار پشت کانکتور باز کنید. پنج کابل کانکتور کوچک را از برد ECU جدا کنید. کانکتورهای تخت را باز کنید. یک پیچ را از سنسور خروج کاغذ باز و سنسور خروج کاغذ را از چاپگر خارج کنید. اکنون می توانید تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر اپسون را انجام دهید.

 

 

 

تعمیر پرینتر در محل

سرویس تعمیر پرینتر در محل جهت آندسته از کاربرانی مناسب است که به هردلیل امکان حضور در تعمیرگاه مرکزی را ندارند و نیازمند آنند تا کارشناسان تعمیر خود در محل مورد نظر حضور یابند. هموطنان گرامی با بهره‌مندی از سرویس تعمیرات در محل پرینتر از مشکلات ناشی از جابجایی و حمل دستگاه خود، جستجوی‌های زمان‌بر و کسالت‌بار به منظور یافتن تعمیرگاه مناسب و رساندن دستگاه به تعمیرگاه رهایی خواهند یافت. در صورت نیاز به این سرویس کافی است تا از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به تعمیر پرینتر در محل را ثبت نمایید.

 

تلفن تماس با شرکت رایان دلکوک : 45102-021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پرینترکوک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لوازم جانبی پرینتر
لوازم جانبی دستگاه کپی
شارژ کارتریج و تونر
سرویس در محل
تلفن تماس : 45102-021
شرکت رایان دلکوک
در راستای برآوردن تمام خواسته های شما بهترین نیرو های مجرب را به کار گرفته است. این مرکز به دلیل بهره مندی از برترین متخصصان می تواند تعمیرات انواع برند های محبوب جهان را برای انواع تولیدات آن ها ارائه کند.
 
© 2020 PRINTER KOOK. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour

Please publish modules in offcanvas position.